Jak wspomóc odchudzanie?

Jak wspomóc odchudzanie

Każda z nas pragnie cieszyć się doskonałą sylwetką i, oczywiście, wyglądać świetnie w kostiumie kąpielowym. Czasem, pomimo z pozoru zbilansowanej diety, nadal nie widać upragnionych efektów, a oponka z brzuszka nie chce zniknąć. Poniżej przedstawiamy kilka podpowiedzi, dzięki którym wspomożesz proces swojego odchudzania. Wprowadź je w życie, a efekty będą szybkie i widoczne, a Ty piękna i pożądana.

Po pierwsze – woda.

Bardzo podstawowym rozwiązaniem, a często pomijany jest picie sporej ilości wody. Pamiętaj jednak, żeby była to woda pozbawiona gazu. Dzięki takiemu nawykowy usuniesz nadmiar płynów z organizmu, a także będziesz mogła zastąpić zwyczaj zajadania się zwyczajem wybijania szklanki wody. Dla smaku możesz do niej dodać kilka kropel cytryny i najlepiej wypijaj jej wodę tuz po przebudzeniu, na czczo. To świetny sposób na przyspieszenie metabolizmu.

Jedz błonnik.

Zadbaj o wysoką ilość błonnika w Twojej diecie. Najlepiej przynajmniej 30 gram dziennie. Błonnik powoduje poczucie sytości i przeciwdziała zaparciom. Gdzie go znajdziesz? Najwięcej błonnika posiada siemię lniane, owoce, warzywa oraz pełne ziarna zbóż.

Owoce zamiast słodyczy.

Zastąp słodycze oraz czekoladę zdrowymi owocami. Najlepiej skupić się na mniejszych owocach typu winogrona, ponieważ możesz je mieć zawsze pod ręką, a także często przekąszać zaspokajając chwilowy głód. Owoce posiadają wiele witamin, a znacznie mniej kalorii niż tradycyjne baton.

1000 mg wapnia dziennie

Przyjmowanie zwiększonej ilości wapnia w ciągu dnia przyczynia się do zmniejszonej produkcji tłuszczu. To udowodnione, że mleko, jogurty czy sery przyspieszają jego spalanie. Zastępując inne produkty wyrobami bogatymi w wapń możesz zgubić więcej nawet o 2-3 kilogramy niż na tradycyjnej diecie. Czy potrzebujesz jeszcze dodatkowej motywacji?

I oczywiście… trenuj

Nic tak nie wpływa na spadek wagi oraz wzrost samopoczucia jak regularny trening. Wystarczy raz się zmotywować, a kiedy już wysiłek wejdzie w krew, to reszta będzie już prosta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *