Olej kokosowy na zmarszczki pod oczami

Olej kokosowy na zmarszczki pod oczami

Zmarszczki pod oczami zaczynają pojawiać się na skórze już po osiągnięciu 30 roku życia, jednak wprowadzenie nieco wcześniej do pielęgnacji określonych produktów kosmetycznych może w znaczący sposób wpłynąć na opóźnienie tego nieprzyjemnego dla każdej kobiety procesu.

Świetnym naturalnym produktem, który nie tylko ochrania skórę przed powstawaniem zmarszczek, ale również zmniejsza widoczność tych zlokalizowanych pod oczami jest olej kokosowy, który od dłuższego czasu wykorzystywany jest w kosmetyce na bardzo szeroką skalę. Jakie jednak czynniki wpływają na powstawanie zmarszczek pod oczami i jak należy stosować olej kokosowy, aby poprawić wygląd skóry w tym miejscu?

Zmarszczki pod oczami

Zmarszczki w okolicach narządu wzroku najczęściej powstają wskutek złych nawyków w pielęgnacji i ochronie cery twarzy, jednak nie bez znaczenia są również ruchy mimiczne twarzy takie jak uśmiechanie się, mrużenie powiek, a także wystawianie skóry twarzy na działanie promieni słonecznych. Niestety wyeliminowanie wspomnianych powyżej czynników nie zawsze jest możliwe, a zakładanie okularów przeciwsłonecznych nie przynosi zazwyczaj zamierzonych efektów. Aby zatem ochronić skórę przed powstawaniem zmarszczek pod oczami, warto wprowadzić do codziennej pielęgnacji niezawodny olejek kokosowy, który obecnie można zakupić niemal w każdej aptece i drogerii.

Olej kokosowy na zmarszczki pod oczami

Olej kokosowy to obecnie jeden z najbardziej skutecznych olejów roślinnych w zakresie opóźniania starzenia się skóry, dzięki czemu przy jego pomocy można w znaczący sposób poprawić wygląd skóry wokół oczu. W jaki jednak sposób należy stosować olej kokosowy? Najlepiej podobnie jak krem pod oczy, wklepując go bardzo delikatnie w cieniutką skórę pod oczami najlepiej dwa razy dziennie. Aby jednak efekty były jak najlepsze, czynność ta powinna być wykonywana regularnie przez dłuższy okres. Olej kokosowy wspomaga produkcję kolagenu, a także walczy z wolnymi rodnikami, przywracając tym samym skórze młodzieńczy wygląd. Olej kokosowy można samodzielnie wsmarowywać w delikatną skórę pod oczami, jednak jedną łyżeczkę tego oleju można również wymieszać z kapsułkami witaminy E oraz 2 kroplami olejku tymiankowego, wsmarowując następnie mieszankę każdego dnia na około 2 godziny przed snem, dzięki czemu efekty będą jeszcze lepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *