Najlepsze sposoby na przeziębienie

Najlepsze sposoby na przeziębienie

Przeziębiamy się co najmniej kilka razy w roku, a poniektórzy nawet dużo częściej. Nikt nie lubi tego ogólnego stanu osłabienia, cieknącego nosa i uporczywego bólu gardła. Jak dotąd mimo ogromnych postępów w medycynie, nie wymyślono sposobu, aby uchronić ludzki organizm przed wirusami wywołującymi ten dyskomfort.

Olbrzymia dawka witaminy C

Przy każdym przeziębieniu niezbędna jest zwiększona dawka witaminy C. Dobrze jest ją również dostarczać organizmowi profilaktycznie, gdyż w dużej mierze zapobiega to rozwinięciu się infekcji. Jeżeli jednak na przeciwdziałanie jest za późno to witamina C skróci czas trwania infekcji i złagodzi uciążliwe objawy. Witaminę tą można zażywać w postaci suplementów, których na rynku jest bardzo wiele i to w różnorakiej postaci. Warto jednak sięgnąć po jej naturalne źródło. Jej duże ilości znajdziemy w natce pietruszki, czarnej porzeczce, czy też czerwonej papryce. Jej zwielokrotnioną dawkę zawiera acerola. W Polsce owoc ten nie jest ogólnodostępny (jedynie w wybranych marketach), lecz taką samą wartość ma sok z aceroli. Jego regularne spożywanie zagwarantuje ochronę przed wirusami.

Naturalnie i niedrogo

Świetnym sposobem na pozbycie się infekcji jest również czosnek. Jest stosunkowo tani i łatwo dostępny. Większość osób posiada go w domu, gdyż jest składnikiem wielu pysznych potraw. Czosnek to naturalny antybiotyk, który potrafi zdziałać cuda. Jego spożycie w trakcie infekcji pozwoli „stanąć na nogi”, gdyż działa na wszelkie objawy infekcji. Jedyną jego wadą jest specyficzny smak i zapach. Jednak warto się przełamać, gdyż włączenie czosnku do diety może w znacznym stopniu uchronić przed katarem, bólem gardła i gorączką.

Dobroczynne działanie czystka

Czystek jest ziołem o wszechstronnym, dobroczynnym działaniu. Doskonale poprawia odporność organizmu. Jego regularne picie ponadto oczyszcza organizm z toksyn i złogów. Spożywanie naparu z czystka podczas przeziębienia skraca czas trwania kataru o kilka dni. Jest również doskonały w zwalczaniu gorączki i bólu gardła. Ważne, aby zaopatrzyć się w czystek w sprawdzonym punkcie (apteka, sklep zielarski).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *