Preparaty na wzmocnienie organizmu

Preparaty na wzmocnienie organizmu

W okresie zimowym każdy z nas narażony jest na wszelkiego rodzaju infekcje i choroby, które nieleczone mogą okazać się dość groźne dla naszego organizmu. Odpowiednia profilaktyka i unikanie pewnych sytuacji, z pewnością pomogą w zapobiegnięciu dostania się bakterii i wirusów do krwioobiegu w ciele człowieka. Jak powinniśmy się więc zachowywać i jakie substancje stosować, aby pozostać zdrowym?

Zioła

Jak powszechnie wiadomo, najbardziej popularne preparaty na wzmocnienie organizmu to zioła. Mają one działanie przeciwwirusowe (ziele jeżówki, które wspomaga przy okazji przemianę materii), antyoksydacyjne (czyli pomagające usuwać z organizmu wolne rodniki), a także posiadają wiele witamin (jak na przykład pokrzywa). Co więcej, mogą być bardzo pomocne w zwalczaniu gorączki i poprawianiu stanu mikroorganizmów w ciele człowieka. Do najpopularniejszych ziół leczniczych zalicza się między innymi: ślaz leśny, kwiaty brzozy, dziką różę, pokrzywę. Odpowiednie połączenie poszczególnych z nich daje zaskakująco dobre efekty, poprawiając odporność i walcząc z przejawami choroby.

Witamina C

W aptekach dostępnych jest wiele produktów bogatych w witaminę C. Działa ona na układ immunologiczny i zwiększa szczelność naczyń krwionośnych. Dzięki niej z organizmu usuwane są niebezpieczne mikroorganizmy. Rzadko jednak wymagana jest suplementacja tą witaminą. Zazwyczaj to, co na co dzień spożywamy, ma wystarczającą jej ilość. Do produktów bogatych w tą substancję zalicza się: cytrusy, miód, owoce jarzębiny.

Tran

Preparaty na wzmocnienie organizmu to nie tylko produkty pochodzenia roślinnego i te wyprodukowane farmakologicznie. Takie właściwości wykazuje również tran, bogaty w witaminy A i D, oraz nienasycone kwasy tłuszczowe, jod, fosfor i lecytynę. Dostępny jest on w większości aptek, a jego stosowanie opisane zostało na ulotkach dołączonych do opakowania. Nie należy jednak przekraczać zalecanych dawek i stosować tranu jako zamiennika dla ryb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *