Dieta oczyszczająca organizm

dieta oczyszczająca organizm

Jeśli odczuwasz nadmierne zmęczenie i silne problemy z koncentracją, z pomocą może Ci przyjść dieta oczyszczająca organizm.

Powyższe symptomy, to tylko niektóre z objawów zanieczyszczenia organizmu toksynami. Szybkie tempo życia, nieprawidłowa dieta i wysoki wskaźnik zanieczyszczenia powietrza sprzyjają przedostawaniu się szkodliwych substancji do Twojego organizmu. Zastosowanie odpowiedniej diety oczyszczającej może pomóc Ci w walce z permanentnym uczuciem senności i złym samopoczuciem.

Cel diety oczyszczającej

Celem diety oczyszczającej jest pozbycie się szkodliwych toksyn odpowiedzialnych za złe samopoczucie oraz powstawanie licznych chorób. Wprowadzenie do swojej diety dużej ilości wody, oraz odpowiednich składników odżywczych pozwala nam poczuć dawną witalność i energię każdego dnia.

Podstawowe zasady diety oczyszczającej organizm

Po pierwsze: wyklucz ze swojej diety wszystkie produkty przetworzone zawierające duże ilości niezdrowych tłuszczów oraz cukru. Wyeliminuj słodzone napoje gazowane i słone przekąski.

Po drugie: uzupełni swoje menu w wartościowe składniki odżywcze, takie jak pełne błonnika warzywa i owoce, które skutecznie pobudzają Twój metabolizm.

Po trzecie: nie zapominaj o odpowiednim nawadnianiu swojego organizmu. Każdy dzień zacznij od szklanki wody mineralnej z plastrem cytryny.

Przykładowy jadłospis diety oczyszczającej

Stosując dietę oczyszczającą, zwróć szczególną uwagę na to, aby znalazły się w niej różne rodzaje warzyw korzennych (np. seler, rzepa, burak, marchew, pietruszka), cebulowych (np. cebula, czosnek), liściastych (np., koper, natka pietruszki, jarmuż, sałata), dyniowatych (bakłażan, cukinia, dynia) oraz kapustnych (np. kapusta, kalafior, kalarepa, brokuły).

  • Śniadanie: herbata ziołowa w towarzystwie pełnowartościowej sałatki z marchewki, jarmużu, ogórka i pomidorów;
  • Drugie śniadanie: szklanka świeżo wyciskanego soku z warzyw (np. buraków);
  • Obiad: pieczony kabaczek nadziewany pomidorami, papryką i pestkami dyni w towarzystwie surówki z kapusty pekińskiej i zielonego ogórka;
  • Kolacja: sałatka z gotowanego kalafiora, brokułów w towarzystwie pomidorków koktajlowych i świeżego szczypiorku.

Dietę oczyszczającą organizm powinniśmy stosować około 7-10 dniu. Po ich upływie nie powinniśmy jednak wracać do negatywnych nawyków żywieniowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *